Przemysł

Forte będzie walczyć o utrzymanie wyników

Producenci mebli próbują nadążyć za rosnącymi cenami materiałów i surowców, ale utrzymanie marż będzie nie lada wyzwaniem.
Foto: materiały prasowe

Branża meblowa skorzystała z ożywienia popytu na meble w czasie pandemii, ale zmorą Forte, jak i całej branży, są rosnące koszty produkcji, które mogą ograniczyć tegoroczne zyski.

Całkiem udany rok

Foto: GG Parkiet

Forte dobrze weszło w 2021 r., wykorzystując szybką odbudowę popytu po pandemii, odnotowało efektowny wzrost zysków w I półroczu. Z uwagi na wysoką ubiegłoroczną bazę wynikową w II półroczu producent mebli będzie miał już trudniej. – Zakładamy, że w okresie III i IV kwartału br. sprzedaż mebli wróci do typowej sezonowości, więc miniony kwartał powinien być najsłabszy w roku. Oczekiwania mocniejszej końcówki roku mogą być obarczone błędem przy obserwowanym spowolnieniu gospodarczym w Niemczech. Jednak mocny wynik zbudowany po I półroczu i wciąż wysokie ceny płyt wiórowych uprawdopodobniają scenariusz pobicia ubiegłorocznych wyników – uważa Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.