Przemysł

Grupa Kęty: Zalecana ostrożność

Po trzech kwartałach zysk netto przetwórcy aluminium sięgnął 324 mln zł, co stanowi aż 92 proc. całorocznego budżetu podniesionego pod koniec sierpnia o 20 proc. Czy należy się spodziewać kolejnej weryfikacji budżetu w górę?
Foto: materiały prasowe

– Opublikowane szacunki dotyczące zysków osiągniętych w III kwartale są nieco wyższe od wstępnie zakładanych – przyznaje Michał Malina, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Grupie Kęty. – Ponieważ jednak nadal na rynku utrzymuje się duża niepewność co do rozwoju sytuacji, w tym dalszego przebiegu pandemii i związanych z nią ograniczeń, podtrzymujemy ostrożne nastawienie do IV kwartału. Jeżeli coś się zmieni w tym względzie i wpłynie to w istotny sposób na prognozę, natychmiast poinformujemy o tym rynek – dodaje.

Formalna korekta prognozy jest wymagana, jeśli spodziewane odchylenie ma być o przynajmniej 10 proc. powyżej lub poniżej przyjętej wcześniej wartości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.