Przemysł

Famur: Wzrost cen węgla napawa optymizmem

Obecny na rynku głównym GPW Famur odnotował w I półroczu spadek przychodów i zysku. Wpływ na to miała polityka dekarbonizacyjna oraz skutki pandemii. Zarząd liczy jednak, że wzrosty cen węgla poprawią perspektywy dla górnictwa. Pod koniec wtorkowej sesji akcje Famuru taniały o 1 proc., do 2,35 zł.
Foto: materiały prasowe

Producent maszyn i urządzeń górniczych wypracował w I półroczu 518 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza spadek o 9 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 61 mln zł wobec 83 mln zł rok wcześniej.

Z kolei w II kwartale przychody grupy wyniosły 244 mln zł, osiągając wzrost o 9 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wypracowany zysk netto sięgnął 22 mln zł i był o 29 proc. niższy rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.