Przemysł

Pozbud więcej zarabia dzięki umowie z PKP PLK

Realizacja sieci GSM-R zapewnia grupie coraz większe wpływy. Wyniki wspiera też sprzedaż mieszkań wybudowanych w Poznaniu.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W tym roku kondycja Pozbudu wyraźnie się poprawia. To głównie zasługa stopniowej realizacji kluczowego kontraktu mającego na celu wdrożenie na krajowych liniach kolejowych sieci GSM-R jako dedykowanego dla kolei systemu bezprzewodowej łączności cyfrowej. Pięcioletnia inwestycja podzielona jest na cztery etapy. Pierwszy z nich firma chce zrealizować w tym roku. Jeśli to się uda, wówczas tegoroczne przychody z tej realizowanej na rzecz PKP PLK inwestycji wyniosą około 20 proc. całości umowy, która opiewa na 886,3 mln zł brutto. Zdaniem zarządu bieżące tempo prac, przy założeniu systematycznego ich odbioru, może również w najbliższym czasie istotnie wpływać na wyniki grupy.

Projekt deweloperski

Drugim ważnym przedsięwzięciem mającym pozytywny wpływ na tegoroczne wyniki Pozbudu jest własny projekt deweloperski dotyczący realizacji poznańskiego osiedla mieszkaniowego Zacisze Strzeszyn. W I półroczu spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie lokali wybudowanych w ramach I etapu tej inwestycji. Umożliwiło to jej wykazanie części przychodów z projektu. Zdaniem zarządu w kolejnych miesiącach sprzedaż mieszkań będzie kontynuowana, a projekt powinien zostać zamknięty do końca roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.