REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Trwa konflikt akcjonariuszy

Epsilon FIZ Aktywów Niepublicznych, jeden ze znaczących akcjonariuszy Pepeesu, zaskarżył część uchwał podjętych podczas ostatniego walnego zgromadzenia.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W szczególności te, dotyczące podwyższenia kapitału i zmian w statucie. Problematyczną kwestią jest również decyzja zarządu, który przed walnym zgromadzeniem nieoczekiwanie pozbawił fundusz prawa głosu z większości akcji. Uzasadniał, że to skutek naruszenia przez fundusz przepisów, związanych z nabyciem znaczących pakietów akcji.

Epsilon podkreśla jednak, że o żadnym naruszeniu przepisów nie ma mowy, a działanie zarządu Pepeesu ocenia jako bezzasadne. Emocje dodatkowo podgrzało stanowisko Komisji Nadzoru Finansowego. Czytamy w nim, że niedopuszczalne jest arbitralne pozbawienie akcjonariuszy prawa głosu przez samą spółkę publiczną bez prawomocnego orzeczenia sądu powszechnego. Innymi słowy – KNF poparła fundusz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA