Przemysł

MFO: Rośnie zainteresowanie akcjami

Nowe linie do produkcji profili mogą dać więcej zarobić.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

W połowie wtorkowej sesji giełdowi inwestorzy handlowali akcjami MFO nawet po 21,6 zł, co oznaczało wzrost kursu o 4,9 proc. To jedna z najwyższych wycen walorów notowana od chwili wybuchu pandemii. Stosunkowo wysokie notowania mogą być m.in. konsekwencją zwracania przez zarząd szczególnej uwagi na sytuację płynnościową kontrahentów i samej spółki. W efekcie dziś nie ma ona z tym większych problemów mimo zróżnicowanej sytuacji w branży materiałów budowlanych, która jest głównym odbiorcą produktów. Ponadto w tym roku MFO planuje przemodelować organizację działu produkcyjnego tak, żeby zoptymalizować jego pracę i lepiej wykorzystać posiadane moce. Zamierza również wdrożyć nowe rozwiązania informatyczne, co jest ważne w związku z dalszym rozwojem sprzedaży na rynkach zagranicznych. W ubiegłym roku eksport zapewnił firmie 58 proc. przychodów.

Spółka w tym roku ma istotne szanse na wzrost sprzedaży, i tym samym zysków, ze względu na finalizację czteroletniego planu inwestycyjnego, który przede wszystkim zakładał rozbudowę mocy wytwórczych. Wśród nowych linii technologicznych są m.in. te do wytwarzania tzw. profili specjalistycznych, a więc wyrobów zapewniających MFO stosunkowo wysokie marże.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.