Przemysł

Wyniki Ferro nadal powinny rosnąć

Grupa może zyskiwać nie tylko dzięki przejęciom Termetu i Testera, ale i dużemu popytowi na dotychczasową ofertę na wszystkich kluczowych dla niej rynkach. Jednocześnie wyzwaniem będą zwyżkujące koszty.

Wojciech Gątkiewicz, prezes Ferro, pozytywnie ocenia popyt na kluczowych dla grupy rynkach.

Foto: materiały prasowe

Ferro, jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej sprzedawców armatury sanitarnej i instalacyjnej, pozytywnie ocenia sytuację popytową na wszystkich kluczowych dla grupy rynkach. Chodzi o Polskę, Czechy, Rumunię, Słowację i Węgry. – Sprzyja rosnący popyt w związku ze wzrostem dochodu rozporządzalnego i sytuacją na rynku mieszkaniowym oraz silna pozycja Ferro w regionie. Wyzwaniem są rosnące koszty, m.in. materiałów, pracy i logistyki – twierdzi Wojciech Gątkiewicz, prezes spółki.

Dodaje, że w obliczu zwyżkujących kosztów grupa stara się korzystać z silnej pozycji negocjacyjnej ze swoimi dostawcami. Ponadto wzrost wydatków na energię jest częściowo niwelowany dzięki inwestycjom w panele fotowoltaiczne, których produkcja wykorzystywana jest na własne potrzeby. Zarząd zaznacza, że jego celem jest skuteczne zarządzanie marżą, jej obrona i uwzględnienie rosnących kosztów w oferowanych cenach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.