REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Radpol. Zyski zbliżone do ubiegłorocznych

Mimo niesprzyjającego otoczenia tegoroczne zyski Radpolu, spółki specjalizującej się w produkcji systemów do przesyłu energii, ciepła, wody i gazu, są porównywalne z tymi sprzed roku.
Foto: materiały prasowe

Z szacunkowych danych wynika, że w I półroczu Radpol zanotował 7,5 mln zł zysku EBITDA i 3,4 mln zł zysku brutto na działalności kontynuowanej. Takie wyniki udało się osiągnąć mimo 10,9-proc. spadku przychodów. Z drugiej strony trzeba zauważyć, że spółka otrzymała ponad 0,7 mln zł dofinansowania z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Wsparcie przyznano na ochronę miejsc pracy w związku ze spadkiem obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia pandemii koronawirusa.

Covid-19 miał także decydujący wpływ na decyzję zarządu, który rekomenduje przeznaczenie całego ubiegłorocznego zysku Radpolu w wysokości 4,6 mln zł na kapitał zapasowy. Ma to przyczynić się do rozwoju spółki, realizacji założeń przyjętej strategii na lata 2018–2021 oraz dalszego efektywnego budowania wartości dla akcjonariuszy. Ponadto zarząd zwraca uwagę na ograniczenia wynikające z umowy kredytowej zawartej przez firmę z mBankiem. Zgodnie z jej zapisami bez pisemnej zgody kredytodawcy nie może zostać podjęta uchwała walnego zgromadzenia o podziale zysku i wypłacie dywidendy, ani wypłacie zaliczki na poczet dywidendy. Czy tak się faktycznie stanie, akcjonariusze zdecydują 17 sierpnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA