REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Grodno: Bardzo dobre wyniki na fali fotowoltaiki

Według wstępnych szacunków grupa Grodno w ubiegłym roku obrotowym poprawiła zarówno przychody, jak i zysk, a jednym z powodów jest rosnąca popularność fotowoltaiki. Akcje Grodna drożały na półmetku wtorkowej sesji o 5 proc., do 6,26 zł.
Foto: materiały prasowe

Szacunkowe przychody grupy Grodno za rok obrotowy 2019/2020 (1.04.2019 –31.03.2020) wyniosły 623,6 mln zł, co oznacza wzrost o 27 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 11,5 mln zł, czyli o 41 proc. więcej niż przed rokiem.

Poprawa wyników była rezultatem rozwoju sieci sprzedaży, w tym konsolidacji danych finansowych spółki zależnej Magma, przejętej w grudniu 2018 r. Pozytywny wpływ na wyniki grupy miała również sytuacja rynkowa. Obok utrzymującej się w analizowanym okresie koniunktury w branży budowlano-montażowej Grodno pozostawało jednym z głównych beneficjentów polskiego boomu na fotowoltaikę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA