Przemysł

Apator: Sprzedaż siedziby Powogazu poprawi wynik netto

Spółka zależna Apatora zawarła z podmiotem z branży deweloperskiej przyrzeczoną umowę sprzedaży nieruchomości w centrum Poznania. Szacowany wpływ transakcji na wynik netto grupy Apator wyniesie 27 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Na mocy umowy nastąpiło przeniesienie prawa własności nieruchomości na kupującego za cenę 63,5 mln zł netto. Z dniem zawarcia umowy przenoszącej własność kupujący odda spółce w najem nieruchomość na cele prowadzenia dotychczasowej działalności do dnia 28 lutego 2022 r. z możliwością przedłużenia okresu najmu do dnia 30 kwietnia 2022 r. Wydanie nieruchomości nastąpi w dniu zakończenia stosunku najmu – wyjaśnia Apator w komunikacie.

Przedmiotem umowy jest nieruchomość gruntowa położona w Poznaniu o łącznym obszarze 3,3 ha, na której posadowiona jest obecna siedziba spółki zależnej Apator Powogaz, producenta i dostawcy wodomierzy. Spółka do 2022 roku ma przeprowadzić się nowego zakładu pod Poznaniem, którego budowę rozpoczęto w końcówce ubiegłego roku. Zgodnie z zapowiedziami zarządu Apatora wyposażenie nowej fabryki w wysokiej klasy linie produkcyjne pozwoli znacząco zwiększyć efektywność i moce produkcyjne. W planach jest zwiększenie możliwości produkcyjnych w zakresie wodomierzy.

Cena za nieruchomość będzie płatna w czterech transzach, z czego zadatek w wysokości 9 mln zł netto został zapłacony 29 lipca 2020 r., po zawarciu umowy przedwstępnej.

Na zamknięciu wtorkowych notowań za akcje Apatora wycenione były po 23,40 zł, co oznacza spadek o 2,5 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.