Profesjonalny inwestor

Inwestowanie w startupy da się jednak okrzesać

W miarę rosnącej popularności zbiórki udziałowe przyciągają nowych inwestorów. Warto zatem przyjrzeć się sposobom zakupu akcji na platformach.
Foto: Adobestock

W ubiegłym roku w ramach emisji crowdinwestycyjnych zgromadzono 76,8 mln zł – wynika z danych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W ramach zbliżających się regulacji dotyczących tego rynku zostanie wprowadzony szereg usprawnień, które z pewnością wpłyną na rosnącą popularność tej metody zdobywania finansowania. Z tego powodu warto przybliżyć zasady inwestowania od strony kupującego udziały.

Krok po kroku

Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem emisje odbywają się na witrynach spółek, i formalnie to właśnie tam inwestorzy mogą nabywać akcje. Platformy dostarczają infrastrukturę wspierającą firmy, jednak nie uczestniczą w przyjmowaniu i opłacaniu zapisów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.