Pracownicze plany kapitałowe PPK

Samer Masri, Aegon PTE: Będziemy bardzo aktywnie zarządzać PPK

WYWIAD | Samer Masri z członkiem zarządu i dyrektorem inwestycyjnym Aegon PTE rozmawia Andrzej Pałasz

Samer Masri, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny Aegon PTE

Foto: materiały prasowe

Czy konkurencja na rynku PPK występuje również na poziomie rodzaju instytucji, czyli między TFI a PTE?

Raczej nie, jak widzimy po I fazie wprowadzania PPK, najwięcej rynku zgarnęły podmioty, które mają w grupie kapitałowej duży bank albo dużego ubezpieczyciela. Zakładaliśmy co prawda, że rynek będzie się rozwijał w tym kierunku. Można było jedynie liczyć, że po osiągnięciu 15 proc. udziału w rynku motywacja do pozyskiwania kolejnych firm spadnie, ale okazało się, że dla niektórych nie jest to ograniczenie. Spodziewamy się, że w II fazie wprowadzania PPK konkurencja będzie już większa. Dla nas oraz dwóch innych PTE oferujących PPK fundusze emerytalne to podstawa biznesu, nie zajmujemy się właściwie niczym innym. Niebawem przekształcimy się w towarzystwo funduszy inwestycyjnych, ale jest to tylko zmiana prawna. Charakter zarządzanych funduszy się nie zmieni i wciąż produktami emerytalnymi będzie się zajmował cały nasz zespół.

Czy złe doświadczenia Polaków w związku z OFE przeszkadzają wam w pozyskiwaniu klientów?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.