Portfel techniczny

Spółka miesiąca: BoomBit dał zarobić aż 57,1 proc.

Od kilku miesięcy tzw. druga linia spółek na GPW prezentuje się co najmniej przyzwoicie. Wśród nich w ostatnich dniach pozytywnie wyróżnia się BoomBit – pisał miesiąc temu Piotr Kaźmierkiewicz, analityk DM Pekao, typując producenta gier do styczniowego portfela. Okazało się, że ten pozytywny obraz zwiastował silny ruch w górę.
Foto: Bloomberg
Foto: GG Parkiet

Licząc w okresie rozliczeniowym naszego portfela, czyli od 3 stycznia do 3 lutego, akcje BoomBita podrożały o 57,1 proc. Był to najlepszy wynik w styczniowym zestawieniu, a także jeden z najlepszych w styczniu na całym szerokim rynku GPW. Niemal w punkt sprawdził się scenariusz nakreślony przez Kaźmierkiewicza. – Obserwujemy ponowne podejście pod opór w postaci dolnego ograniczenia konsolidacji z listopada 2019 r., który powoli jest rozmontowywany przy wyraźnie rosnącym obrocie. Sforsowanie poziomu 7,41 zł byłoby nie tylko równoznaczne z trwałym wyjściem ponad przebieg SMA50 (obecnie 7,59 zł), ale przede wszystkim oznaczałoby ukształtowanie formacji podwójnego dna (w wariancie Adam-Ewa). Popyt zyskałby tym samym pierwszy od dawna argument pozwalający myśleć o większym odreagowaniu – tłumaczył na początku stycznia ekspert. Jedyne, co się nie zgadza, to odreagowanie. Bo wzrost o ponad 50 proc. trudno takowym nazwać. Mówimy raczej o wejściu w układ hossy, bowiem jej teoretyczny próg (20 proc.) został już przekroczony. Co ciekawe, we wtorek po południu akcje spółki drożały o 27,5 proc. w reakcji na publikację przychodów za styczeń. Wyniosły one 8,5 mln zł, czyli o 55 proc. więcej niż w grudniu. Piotr Kaźmierkiewicz liczy na kontynuację tego ruchu, bowiem w lutowym portfelu ponownie postawił na producenta gier. Ekspert dostrzega na wykresie kolejne pozytywne formacje. PZ

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.