Parkiet PLUS

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Amica najdroższa od siedmiu miesięcy

Foto: GG Parkiet

Pod koniec sierpnia kurs akcji producenta sprzętu AGD znów zaczął zwyżkować. W minionym tygodniu dynamika tego ruchu znacznie się zwiększyła. Cena odbiła się bowiem od 200-sesyjnej średniej i w czwartek zyskała 5,8 proc., a w piątek po południu rosła o 4,8 proc. W porywach kurs dotarł do 135 zł, co jest najwyższym poziomem od kwietnia. Średnia z 50 sesji zakręciła w górę, podobnie jak oscylator MACD. Daje to szanse zwyżki do tegorocznego szczytu 144,62 zł. Najbliższe wsparcia to 127 zł i 122,5 zł.

2. Cormay z podwójnym dnem i silnym odbiciem

Foto: GG Parkiet

Producent aparatury diagnostycznej to propozycja o zwiększonym poziomie ryzyka. Kurs znajduje się bowiem w układzie bessy, a ponadto jest poniżej 1 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że przy 0,8 zł cena utworzyła formację podwójnego dna i w listopadzie pokonała szczyt oddzielający te dna (1,05 zł). Średnia z 50 sesji zakręciła w górę i zbliża się od dołu do 200-sesyjnej. Technika zwiększa szanse na wydostanie się z grona groszówek. Teraz kluczowy będzie retest 1 zł. To jest najbliższe wsparcie. A oporem jest poziom 1,28 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.