REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

W skrócie. Mobilne również banki spółdzielcze i metalowa karta dla Polaków

Foto: materiały prasowe

Metalowa karta | Curve – brytyjski fintech oferujący aplikację, do której można dodać karty wielu wydawców i płacić z ich rachunków za pomocą plastikowej lub metalowej karty Curve, ogłosił, że jego metalowa karta jest już dostępna w Polsce. Wydawana w trzech kolorach, 18-gramowa karta kosztuje 14,99 funta miesięcznie.

Gorzej ze spłacaniem | Blisko 40 proc. gospodarstw domowych przewiduje problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy – wynika z barometru obsługi zobowiązań, opracowywanego w ramach wspólnego projektu badań Związku Przedsiębiorstw Finansowych i Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Opisuje on jakość obsługi wszystkich zobowiązań gospodarstw domowych. Wprawdzie nadal dominują respondenci, którzy obsługują bieżące zobowiązania bezproblemowo – obecnie ok. 75,5 proc. (przed kwartałem było to ok. 70,5 proc., a przed rokiem ok. 70 proc.) – widoczna jest jednak długookresowa tendencja spadkowa zdolności do spłaty zobowiązań.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA