REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

W skrócie: Po obniżce stóp NBP tanieją już lokaty w bankach

Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski abur Adam Burakowski

Tanieją depozyty | Po obniżce stóp od 19 marca 2020 r. PKO BP zmienia oprocentowanie produktu „Lokata Dopasowana". Jej adresatami są klienci korzystający z usług bankowości osobistej i prywatnej. Można ją zakładać na różne okresy od 1 do 365 dni, a oprocentowanie wynosi od 0,3 do 0,7 proc. Kiedy wprowadzano ją 17 lutego tego roku, wynosiło od 0,7 do 1,1 proc.

Do 100 zł bez PIN | Kartą rewolucyjną Mastercard Debit FX do Konta Przekorzystnego Banku Pekao można już płacić zbliżeniowo do 100 zł bez podania kodu PIN. Tak działają już karty Credit Agricole, a jeszcze wcześniej takie limity wprowadziły Alior Bank, PKO BP, Bank Pocztowy, Nest Bank, Santander Bank Polska, Getin Bank, BNP Paribas, mBank oraz Bank Millennium. Terminale akceptujące takie płatności są już zainstalowane w sieciach eService, największego operatora terminali płatniczych w Polsce. O pierwszych wdrożeniach informują też First Data, IT Card, PayTel i Polskie ePłatności.

Bonus i zwroty | Jeszcze tylko do 31 marca po zamówieniu w Banku Millennium karty kredytowej Impresja (RRSO 13,95 proc.), można otrzymać 200 zł bonusu po spełnieniu warunków promocji – wykonania kartą transakcji na min. 200 zł w każdym z trzech następnych miesięcy – i do 760 zł zwrotu rocznie za zakupy u partnerów.

Darmo i z premią | 0 zł za wypłaty kartą od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce, za kartę przy tylko jednej transakcji w miesiącu, za wypłaty z bankomatów za granicą i za otwarcie i prowadzenie rachunku - proponuje mBank. Po otwarciu ekonta można otrzymać 150 zł premii i promocyjne oprocentowanie na dodatkowym koncie do oszczędzania „Moje cele" w wysokości 2,6 proc. (trafiają na nie małe kwoty po zaokrągleniu wydatku na zakupy).

Zostań w domu | Promocja o tej nazwie trwa w BNP Paribas i dotyczy założenia konta. Wykonując w kwietniu minimum dwa przelewy za pomocą bankowości elektronicznej (Pl@net, GOonline lub Aplikacji mobilnej GOmobile) oraz zapewniając wpływy na łączną kwotę co najmniej 500 zł otrzymuje się 100 zł. Za podobne czynności w maju (tylko wpływ 1000 zł) – kolejne 100 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA