Okiem eksperta

Ze skrajności w skrajność

Chaotyczne, bezumowne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nastąpi, jeśli do końca roku nie zostaną uzgodnione warunki umowy handlowej.
Foto: Adobestock

Wnioskując po notowaniach funta i sytuacji na rynku opcji walutowych, inwestorzy właściwie zupełnie nie liczyli się z takim ryzykiem. Wszystko zmieniło się w ostatnim tygodniu.

Napięcie na linii Londyn–Bruksela znów sięgnęło zenitu. Funt runął, a jego załamanie jest jednym z najsilniejszych od brexitowego referendum z 2016 r. A przecież okresów turbulencji w notowaniach brytyjskiej waluty nie brakowało. Funt tydzień temu kosztował 5 zł, dziś o 20 gr mniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.