Obligacje

Obligacje. Skarbowe wszystkich pogodzą

Średnia dzienna sprzedaż obligacji oszczędnościowych wyniosła w sierpniu 120 mln zł i to przy założeniu, że sprzedażowe były wszystkie dni miesiąca, a nie tylko robocze. Średnia liczona od początku roku jest niewiele tylko niższa.
Foto: Bloomberg

Od początku roku MF sprzedało obligacje oszczędnościowe za prawie 29 mld zł i ubiegłoroczny rekord, który wydawał się kosmicznym osiągnięciem (w latach 2007–2017 roczna sprzedaż obligacji oszczędnościowych nie przekraczała 7 mld zł, z reguły mieściła się między 2–3 mld zł) został już pobity.

Dla porównania – w pierwszej po wakacjach prospektowej emisji publicznej PragmaGo ubiega się o 17 mln zł, a na ich zebranie daje sobie dwa tygodnie. Łączna wielkość pojedynczych emisji obligacji Bestu i Kredyt Inkaso nie przekroczy raczej średniej dziennej sprzedaży obligacji oszczędnościowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.