Medycyna i zdrowie

Genomtec: Diagnostyka dalej niezbędna w pandemii

Diagnostyczna firma Genomtec opracowała i wystąpiła o wprowadzenie do obrotu ultraszybkich testów dwugenowych w technologii RT-LAMP przeznaczonych do wykrywania koronawirusa.
Foto: Adobestock

Testy dają wynik na jego obecność w zakresie od 12 do 20 minut. Cena będzie oscylowała w okolicach 30 zł – test ma być więc znacznie tańszy niż obecnie stosowane.

– Opracowaliśmy pierwszy test dwugenowy w technice RT-LAMP, który umożliwia określenie genu, z którego pochodzi sygnał amplifikacji. Dzięki temu będzie można kilkukrotnie zwiększyć możliwości diagnostyczne w kierunku rozpoznania koronawirusa, jednocześnie spełniając wszelkie lokalne wymagania prawne stawiane przez lokalne i światowe rynki. W przeciwieństwie do wszystkich producentów testów RT-PCR wykorzystujemy surowce, których dostępność rynkowa nie jest obecnie ograniczona – mówi Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.