Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Globalne ambicje

Spółka uzyskała pozwolenie na sprzedaż swoich testów w Polsce i globalnie. Dotychczas firma działała jako dystrybutor produktów innych przedsiębiorstw.
Foto: AFP

Jak podkreśla BioMaxima, testy spełniają rekomendacje WHO dotyczące wydajności klinicznej w zakresie czułości i swoistości. BioMaxima podkreśla bardzo duże zainteresowanie tym testem nie tylko wśród placówek służby zdrowia, ale również pracodawców. Dodatkowo zapytania płyną również z zagranicy. Spółka ostrożnie szacuje, że z tytułu sprzedaży testów antygenowych osiągnie dodatkowy przychód w bieżącym roku na poziomie nie niższym niż 5 mln zł.

Przypomnijmy, że BioMaxima to jeden z głównych beneficjentów pandemii. W drugim kwartale spółka zanotowała ponad 3 mln zł zysku netto wobec 0,17 mln zł straty rok do roku. Trzeci kwartał też może być jednym z lepszych w historii spółki. Tylko we wrześniu 2020 r. sprzedaż BioMaximy przekroczyła 5,9 mln zł wobec 2 mln zł we wrześniu 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.