Medycyna i zdrowie

Hemp & Wood: Konopie kuszą fundusz

Spółka Hemp & Wood podpisała umowę dotyczącą upraw konopi. Razem z partnerem wynegocjuje warunki dzierżawy jego działki. Ma ona 25 ha powierzchni i instalacje fotowoltaiczne o mocy około 10 MW. Hemp & Wood chce dzierżawić teren na uprawę konopi włóknistych w halach i na polach uprawnych. Umowa jest ważna do końca marca 2020 r.
Foto: AFP

Hemp & Wood to dawny fundusz działający jako alternatywna spółka inwestycyjna pod nazwą EBC Solicitors. Specjalizowała się w inwestycjach w innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe będące na wczesnym etapie rozwoju. W czerwcu spółka poinformowała, że zamierza realizować projekty wykorzystujące konopie w produkcji przemysłowej oraz medycznej, a także inwestować w badania i rozwój w obszarze wykorzystania konopi przemysłowych, korzystając z finansowana unijnego.

W dalszej perspektywie planuje kontraktowanie zbiorów konopi i ich dystrybucję do celów medycznych oraz przemysłowych w Polsce i za granicą. Nawiąże również współpracę ze światowymi producentami dla dystrybucji ich produktów w Polsce i za granicą. W październiku spółka podała, że celem jest zbudowanie w krótkim czasie banku ziemi rolnej w Polsce i za granicą zdatnej do upraw konopi o powierzchni 10 tys. ha.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.