Medycyna i zdrowie

Biomed-Lublin: Spółka nadal rozgrzewa inwestorów

W poniedziałek akcje Biomedu drożały przy wysokim obrocie. Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły walory o wartości przekraczającej 60 mln zł, co dało lubelskiej spółce pozycję wicelidera na szerokim rynku za grupą Play i przed CD Projektem.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W poniedziałek w Biomedzie odbywało się NWZ. Do czasu zamknięcia tego wydania gazety spółka nie poinformowała o podjętych uchwałach. W porządku obrad było zatwierdzenie umowy pożyczki z członkami rady nadzorczej (pieniądze pozyskali ze sprzedaży akcji Biomedu w lipcu, wartość sprzedanych walorów znacząco przewyższyła wartość pożyczki), zatwierdzenie aneksu do umowy pożyczki z prezesem oraz zmiana statutu.

Biomed pracuje nad lekiem na koronawirusa. Kilka dni temu zakończył produkcję pierwszej serii. Wstępne badania laboratoryjne potwierdzają jego skuteczność, ale potrzebne do rejestracji badanie kliniczne z udziałem pacjentów ma się rozpocząć w IV kwartale – poinformował zarząd. Rejestracja i komercjalizacja leku mogą zająć od kilku do kilkunastu miesięcy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.