REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

MedApp: oferta publiczna na 6,5 mln akcji

Spółka telemedyczna planuje pozyskać środki na komercjalizację swoich rozwiązań, zwłaszcza systemu telemedycznego CarnaLife oraz rozwiązania CarnaLife Holo.
Foto: Bloomberg

W tym celu zarząd spółki ogłosił zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, podczas którego akcjonariusze zdecydują o emisji do 6,5 mln akcji. NWZ zostało zwołane na 7 października.Akcjonariusze Medappu zadecydują o emisji akcji serii G. Będą one stanowiły ok. 3,5 proc. kapitału zakładowego spółki. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na komercjalizację CarnaLife Holo, rozwiązania do trójwymiarowej wizualizacji CT, MRI, 3DRA i Echo wykorzystujące gogle Hololens zaprojektowane przez Microsoft.

- Po okresie intensywnych prac nad rozwojem rozwiązania CarnaLife Holo, które tworzymy we współpracy z Microsoft oraz realizacji wielu projektów pilotażowych związanych z systemem telemedycznym CarnaLife wchodzimy w etap komercjalizacji naszego rozwiązania na szeroką skalę. Są to działania, które wymagają pewnego zaangażowania kapitałowego. Uważamy, że na obecnym etapie emisja akcji jest najlepszym sposobem na pozyskanie finansowania w tym celu – komentuje Mateusz Kierepka, prezes zarządu Medapp.

W czwartek po godzinie 9 akcje MedAppu na NewConnect drożały o ponad 5,5 proc., do ceny 0,95 zł. Kapitalizacja przekroczyła 124 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA