Medycyna i zdrowie

Biotechnologia pod lupą analityków

Ipopema Securities wznowiła wydawanie rekomendacji dla Celonu Pharmy, Selvity, Mabionu, Ryvu Therapeutics i OncoArendi Therapeutics.
Foto: Adobestock

Analitycy Ipopemy, w raporcie z 2 września, wznowili wydawanie rekomendacji dla spółek z sektora biotechnologicznego. Ich faworytem jest m.in. Celon Pharma, ponieważ jej kurs zachowywał się w ostatnim czasie gorzej niż rynek i spółki z branży. Eksperci spodziewają się podpisania umowy partneringowej dotyczącej projektu Falkieri. Akcję Celonu wyceniają na 56 zł. W czwartek w południe kurs Celonu na giełdzie rośnie symbolicznie o 0,1 proc. do 41,5 zł.

Analitycy zalecają też zakup akcji OncoArendi. „Po umowie partneringowej podpisanej w projekcie OATD-01 spodziewamy się, że OATD-02 wejdzie do kliniki w przyszłym roku" – czytamy w raporcie. Jedną akcję OAT eksperci wycenili na 55 zł. Kurs aktualnie wynosi 45,6 zł (+0,2 proc.).

Kolejną spółką z potencjałem jest również według Ipopemy Ryvu Therapeutics. Przemawiają za tym między innymi mocne pierwsze dane z badania klinicznego RVU120. Walor giełdowej spółki eksperci wycenili na 72 zł. Dziś na rynku akcje kosztują 59 zł (-0,2 proc.). Pozytywnie analitycy patrzą też na Selvitę, ale ich zdaniem korzystna dla spółki akwizycja Fidelty została już zdyskontowana. Dlatego zalecają trzymanie akcji z ceną docelową wynoszącą 80 zł (na rynku kurs w czwartek rośnie o 0,4 proc. do 74,5 zł). Natomiast negatywne nastawienie Ipopema ma do akcji Mabionu. Jej zdaniem rynek przecenił informację o współpracy Mabionu z koncernem Novavax. Zdaniem analityków spółka jest obecnie zdecydowanie za droga z perspektywy inwestora strategicznego. Jedną akcję Mabionu broker wycenia na 29 zł, a na rynku kurs sięga obecnie 60,5 zł (dziś spada o 5 proc.). To implikuje zalecenie „sprzedaj".

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.