Medycyna i zdrowie

ML System: Skuteczność Covid Detectora potwierdzona

Opracowane przez ML System urządzenie Covid Detector odznacza się wysoką skutecznością diagnostyczną. Spółka liczy teraz na uzyskanie certyfikacji, aby urządzenie mogło być stosowane na szeroką skalę. Na półmetku czwartkowej sesji notowania rosły o ponad 5 proc., do 123 zł.
Foto: materiały prasowe

ML System otrzymał raport końcowy z jednoośrodkowego badania klinicznego urządzenia Covid Detector w zakresie oceny przydatności klinicznej, czułości i specyficzności do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym zakażeń wywołanych przez wirus SARS-CoV-2. Dzięki temu zostały zakończone prace badawcze nad oceną skuteczności urządzenia w zakresie wykrywania wirusa z wydychanego powietrza i wymazów. Wyniki czułości i specyficzności w zakresie pomiaru materiału z nosogardzieli wynoszą odpowiednio 98,08 i 97,67 proc.

– Już teraz Covid Detector jest skutecznym urządzeniem do wykrywania koronawirusa w czasie rzeczywistym, który najszybciej wykrywa wirusa bez względu na to, czy pomiar jest wykonywany z wydychanego powietrza czy z wymazu. Warto podkreślić, że skuteczność Covid Detectora przewyższa większość testów antygenowych aktualnie używanych w trybie profesjonalnym – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML Systemu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.