REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Inno-Gene: słaby początek roku

Biotechnologiczna spółka odnotowała w I kwartale przychody na poziomie 227 tys. zł wobec 462 tys. rok do roku. Strata netto wyniosła 42,2 tys. zł wobec 88,7 tys. zł zysku netto w I kwartale 2019 r.
Foto: Adobestock

"Spółki z grupy nie odnotowały również w 1 kw. 2020 roku przychodów z projektu Genomiczna Mapa Polski II oraz przychodów z diagnostyki SARS-CoV-2" - czytamy w raporcie.

- Wyniki za I kwartał co roku należą do najsłabszych z uwagi na sezonowość części badań. W tym roku dodatkowo doszło spowolnienie gospodarki z uwagi na pandemię koronawirusa. W drugim kwartale przychody już znacznie wzrosły w związku z diagnostyką SARS-COV-2  i sprzedażą testów paskowych. W trzecim kwartale ta dynamika będzie jeszcze większa z uwagi na  wpływy z realizacji projektu Genomiczna Mapa Polski. Podejmujemy też starania, aby większość z tego kluczowego projektu i przychodów z niego była zrealizowana jeszcze w tym roku. Nasze badania i analizy cieszą się doskonała jakością i wspólnie z partnerami jesteśmy gotowi na przyspieszenie prac. Z pewnością nasi akcjonariusze będą zadowoleni z dynamiki przychodów i rentowności jaką osiągniemy - zaznacza prezes Inno-Gene, Jacek Wojciechowicz.

We wtorek przed 17 walory Inno-Gene taniały o 7,37 proc., do 13,2 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA