REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Braster ma zgodę na przesunięcie terminu spłaty długu. Kurs wystrzelił

W trakcie wtorkowej sesji notowania telemedycznej spółki rosły nawet o prawie 20 proc., czemu towarzyszyły wysokie obroty.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Wzmożona aktywność kupujących był odpowiedzią na decyzję zgromadzenia obligatariuszy spółki, którzy zgodzili się na przesunięcie terminu wykupu obligacji wygasających w 29 maja o wartości 10,5 mln zł na 29 listopada 2020 roku.

Wcześniej spółka informowała, że nie będzie dysponowała wystarczającymi środkami pozwalającymi na wykup obligacji. Dlatego zarząd zdecydował o zwołaniu zgromadzenia obligatariuszy w sprawie przesunięcia terminu wykupu.

Brak wystarczających środków na dalszy rozwój działalności stanowi obecnie dla spółki największe wyzwanie. Na obecnym etapie rozwoju przychody osiągane przez Brastera (w całym 2019 r. wyniosły jedynie 0,9 mln zł) nie są w stanie pokryć kosztów działalności i zapewnić odpowiednich przepływów operacyjnych.

Jednym ze sposobów Brastera na pozyskanie środków jest umowa z inwestorem,  na mocy której spółka miała pozyskać do 44 mln zł finansowania. Z końcem kwietnia akcjonariusze spółki zgodzili się na emisję obligacji zamiennych na akcje oraz warrantów subskrypcyjnych, co było jednym z warunków umowy z funduszem zarządzanym przez brytyjską grupę Alpha Blue Ocean. Środki miały trafiać do spółki w kilkunastu transzach począwszy od drugiej połowy maja.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA