REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Inno-Gene będzie diagnozować koronawirusa

Centrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, wdrożyła we własnym laboratorium procedury konieczne do przeprowadzania testów wykrywających obecność koronawirusa zgodne ze standardami i wytycznymi WHO.
Foto: Adobestock

"Uruchomienie wykonywania badań molekularnych nastąpi w dniu 14 kwietnia br. i jest odpowiedzią na potrzeby i wyzwania społeczne związane z obecną sytuacją epidemiologiczną. Laboratorium spółki zależnej ma wesprzeć jednostki służby zdrowia i inne podmioty, w tym zakłady produkcyjne w walce z zagrożeniem związanym z koronawirusem" - czytamy w komunikacie.

Centrum Badań DNA ma jako jedyna spółka w kraju oferować jednocześnie diagnostykę molekularną oraz serologiczną antygenów wirusa. Obie metody wzajemnie się uzupełniają i powinny być stosowane łącznie aby zwiększyć wykrywalność nosicieli koronawirusa, informuje spółka.

Firma posiada potencjał diagnostyczny do przeprowadzenia testów w ilości do 1000 badań genetycznych dziennie i 2500 badań serologicznych.

"W celach informacyjnych i sprzedażowych utworzony będzie nowy serwis internetowy który w całości poświęcony będzie diagnostyce w kierunku SARS-CoV-2" - konkluduje Inno-Gene.

W czwartek po 12 walor spółki drożał o prawie 23 proc., do 5,04 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA