REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Medinice: Licencja sprzedana

Spółka zawarła umowę sprzedaży licencji na produkt PacePress na rynku indyjskim. Łączna wartość transakcji to 360 tys. USD wraz z tantiemami ze sprzedaży urządzenia. Zarząd prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na innych światowych rynkach.
Foto: materiały prasowe

PacePress to elektroniczna opaska uciskowa. Celem urządzenia jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca. Chodzi np. o stymulatory lub kardiowertery-defibrylatory.

– Sprzedaż PacePress na rynek indyjski jest pierwszą w historii Medinice transakcją sprzedaży licencji. Ta umowa jest pierwszym krokiem w stronę globalnej komercjalizacji PacePressa. Kraje azjatyckie mają bardzo duży potencjał wzrostu technologii medycznych w kardiologii i kardiochirurgii. Chcemy być częścią tego trendu. Z kolei największym pod względem wartości rynkiem technologii medycznych są Stany Zjednoczone, gdzie też chcemy zaistnieć – mówi Sanjeev Choudhary, prezes Medinice.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA