Main Topic 1

Polityczny spór blokuje REIT-y?

O iskrzeniu na linii szef NBP Adam Glapiński – wicepremier Mateusz Morawiecki wiadomo nie od dziś. Według naszych informacji kolejną konsekwencją tarcia może być zatrzymanie prac nad ustawą o polskich REIT-ach.
Foto: Fotolia

Krytyczne stanowisko Narodowego Banku Polskiego, przedstawione w czerwcu w ramach prac nad projektem ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości, było zaskoczeniem. Wydawało się, że przepisy regulujące funkcjonowanie REIT-ów w Polsce wejdą w życie stosunkowo szybko. Jednak według naszych informacji przyjęcie przepisów jest zagrożone. To kolejna konsekwencja walki o wpływy między szefem NBP Adamem Glapińskim a Mateuszem Morawieckim, wicepremierem i ministrem finansów oraz rozwoju.

MF: prace trwają

Jak Ministerstwo Finansów komentuje doniesienia o tym, że projekt może trafić do kosza?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.