REKLAMA
REKLAMA

Ludzie rynku

Kadrowe roszady w KNF. Maciej Kurzajewski z nowymi obowiązkami

Maciej Kurzajewski przestaje pełnić funkcję dyrektora departamentu firm inwestycyjnych – ustalił „Parkiet”. Mają mu być powierzone jednak nowe obowiązki.

Maciej Kurzajewski przestaje pełnić funkcję dyrektora departamentu firm inwestycyjnych

Foto: parkiet.com

Kurzajewski od wielu lat związany jest z Komisją. W przeszłości pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora departamentu firm inwestycyjnych i infrastruktury rynku. Po tym, jak w 2018 r. z KNF rozstał się Marek Szuszkiewicz, Kurzajewski awansował na stanowisko dyrektora departament firm inwestycyjnych. Teraz jednak ma pracować w innym obszarze.

- Na rynku finansowym zwiększa się poziom zainteresowania inwestowaniem środków finansowych w nowe kategorie aktywów (np. kryptoaktywa) oraz nowymi, nieregulowanymi formami pozyskiwania kapitału (crowdfunding, oferty tokenów). Zjawiska te wymagają od Urzędu KNF aktywnych działań, zmierzających w szczególności do zaproponowania optymalnych ram regulacyjnych dla obserwowanych zjawisk i związanych z nimi szans i zagrożeń, w tym także stworzenia odpowiednich narzędzi nadzorczych. Dostrzegając potrzebę zintensyfikowania prac w tym obszarze, przewodniczący KNF zdecydował o powierzeniu Maciejowi Kurzajewskiemu – dotychczasowemu dyrektorowi departamentu firm inwestycyjnych – stanowiska doradcy odpowiedzialnego m.in. za działania analityczne w zakresie ewentualnej regulacji tych obszarów. Maciej Kurzajewski jest wieloletnim pracownikiem Urzędu KNF i posiada szerokie doświadczenie związane z nadzorem nad firmami inwestycyjnymi oraz infrastrukturą rynku kapitałowego – usłyszeliśmy w KNF, która tym samym potwierdziła zmiany kadrowe zachodzące w urzędzie.

Na razie jednak nie wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem departamentu firm inwestycyjnych. - Informujemy, że w październiku stanowisko dyrektora departamentu firm inwestycyjnych obejmie nowy manager legitymujący się wieloletnim doświadczeniem zdobytym w krajowych i międzynarodowych instytucjach rynku kapitałowego. W okresie przejściowym obowiązki dyrektora DIF pełnić będzie Magdalena Łapsa-Parczewska, dyrektor zarządzająca pionem nadzoru nad rynkiem kapitałowym – podkreśla KNF.

Jest to już kolejna zmiana kadrowa w KNF w ostatnim czasie. W czerwcu z Komisją rozstali się m.in. wieloletni pracownicy urzędu. Ze stanowiskiem dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego pożegnał się Robert Wąchała, z kolei Ilona Pieczyńska – Czerny przestała pełnić funkcję dyrektora departamentu spółek publicznych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA