Ludzie rynku

Krzysztof Radojewski, Noble Securities: wceny spółek są wciąż atrakcyjne

Krzysztof Radojewski, z dyrektorem departamentu analiz rynkowych Noble Securities rozmawia Jacek Mysior.
Foto: Fotolia

Krzysztof Radojewski, dyrektor departamentu analiz rynkowych Noble Securities

Foto: Archiwum

Po bardzo udanym początku roku indeksy warszawskiej giełdy złapały zadyszkę. Czy ostatnie zwyżki to zapowiedź kontynuacji dobrej koniunktury?

W moim odczuciu ostatnie wyhamowanie zwyżek na naszej giełdzie było jedynie przystankiem w trwającym trendzie wzrostowym. Można było zauważyć, że inwestorzy nie mieli ochoty pozbywać się akcji za wszelką cenę przy obecnych poziomach, co dobrze świadczy o sile naszego rynku. Tym samym można zakładać, że wciąż jest potencjał do zwyżek. Dlatego skończyło się jedynie na płaskiej korekcie, a nie na głębszym cofnięciu całego rynku. Kolejnym pozytywnym czynnikiem jest znacznie lepsze zachowanie naszego rynku w ostatnich tygodniach w porównaniu z innymi rynkami. Krajowi inwestorzy przestali się oglądać na rozwinięte rynki akcji, choć tamte niedawno weszły w korektę. Warto przy tym zauważyć, że utrzymujące się pozytywne nastawienie do dużych spółek, które w dalszym ciągu radzą sobie lepiej na tle pozostałych segmentów naszego rynku, w dużej mierze zawdzięczamy popytowi inwestorów zagranicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.