Ludzie rynku

Sebastian Barandziak, Dekpol Deweloper: Inwestorzy są nienasyceni

WYWIAD | SEBASTIAN BARANDZIAK - z prezesem Dekpolu Deweloper rozmawia Adam Roguski

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Foto: materiały prasowe

Ceny mieszkań wciąż rosną, a sprzedaż na szerokim rynku nie spada. Jak ocenia pan sytuację w budownictwie mieszkaniowym?

Rosną ceny, ale i płace – w mniej więcej podobnym tempie. Dopiero niedawno nominalne ceny mieszkań zrównały się z tymi z poprzedniej hossy, a siła nabywcza jest dwa razy większa. Warto zwrócić uwagę, że ceny transakcji są niższe niż ofert.

Stopy procentowe są niskie, popyt jest stabilny, mamy korektę po rekordzie w 2017 r., ale to był ostatni rok funkcjonowania programu MdM. Na naszym macierzystym trójmiejskim rynku lokale kupują miejscowi, jak również osoby z innych regionów Polski, jest trochę kupców zagranicznych. Podaż w miarę nadąża za popytem, mogłoby być lepiej, ale problemem jest administracja. Sytuacja na rynku wykonawstwa się ustabilizowała, nam dodatkowo pomaga to, że spółka matka, giełdowy Dekpol, jest generalnym wykonawcą.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.