Ludzie rynku

Zbigniew Jagiełło odchodzi z PKO BP

Po prawie 12 latach za sterami banku Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację ze stanowiska.
PKO BP, Zbigniew Jagiełło

Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO Banku Polskiego

Foto: materiały prasowe

Dzisiaj Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP i członka zarządu. Swoją funkcję będzie sprawował do 7 czerwca, czyli do dnia zwołanego już zwyczajnego walnego zgromadzenia.

„Złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma, zgodnie z dobrymi praktykami, zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i umożliwić radzie nadzorczej dokonanie wyboru kandydata na stanowisko prezesa zarządu banku" – podano w komunikacie. Nie wskazano powodów złożenia rezygnacji.

Czytaj także: To przejściowy rok, dywidenda wróci w przyszłym

Po godz. 11:15 notowania akcji PKO BP spadają o 5,2 proc., do 35,2 zł, w porównaniu do lekkich zniżek w okolicach 1,5 proc. przed opublikowaniem raportu bieżącego dotyczącego rezygnacji Jagiełły ze stanowiska.

Zbigniew Jagiełło od października 2009 r. jest prezesem PKO BP. W maju ubiegłego roku rada nadzorcza PKO BP powołała zarząd na kolejną trzyletnią wspólną kadencję, w tym prezesa Jagiełłę, więc skończy sprawować stanowisko na dwa lata przed wygaśnięciem kadencji.

Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University. Z bankowością i finansami związany jest od ponad 25 lat. Przez blisko dziewięć lat był prezesem Pioneer Pekao TFI. Jako wiceprezes współtworzył PKO/Credit Suisse TFI. Odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.