REKLAMA
REKLAMA

Lokaty

TOP 10 lokat na 3 miesiące. Marzec 2019 r.

Wśród lokat kwartalnych, aż cztery dają zarobić 4 proc. w skali roku. Przy wkładzie równym 10 tys. zł to zysk rzędu 81 zł na koniec okresu deponowania.
Foto: Adobestock

Najwyższe stawki oprocentowania na lokatach terminowych obowiązują w czterech bankach: w Getin Banku na Lokacie Mobilnej, PlusBanku na Lokacie na Start, Nest Banku na Nest Lokacie Witaj i w Idea Banku na Lokacie Happy. Każdy z nich stawia inne warunki przed osobami chcącymi skorzystać z ich oferty. Getin Bank wymaga konta z dostępem do bankowości mobilnej, Nest Bank - statusu nowego klienta z obowiązkowym otwarciem rachunku osobistego, PlusBank również dedykuje swoją lokatę wyłącznie nowym klientom z ROR. Idea Bank choć stawia na nowych klientów, to nie zobowiązuje ich do zakupu dodatkowych produktów. Oszczędzający mogą zdeponować na wybranych lokatach kapitał od 500 zł do 20 tys. zł. W Nest Banku i PlusBanku jest on ograniczony do 10 tys. zł (przy minimalnej wpłacie 1 tys. zł).

Dwie lokaty pozwalają wypracować dodatkowy zysk w wysokości 3,5 proc. w skali roku. Depozyty z takim oprocentowaniem znaleźć można w mBanku (Lokata 3,5%) i w BGŻOptima (Lokata Bezkarna). Produkty obu banków dedykowane są nowym klientom z ROR. Minimalne wpłaty na lokaty wynoszą 500 zł. Na depozyt w mBanku przelać można do 10 tys. zł. W BGŻOptima maksymalny wkład nie powinien zaś przekraczać 20 tys. zł.

Jeden bank, ale aż trzy oferty na 3 proc. w skali roku. Lokata na dobry początek, Lokata na start mobilna i Lokata na start internetowa, to propozycje przygotowane przez eurobank. Pierwszy depozyt jest dla klientów otwierających rachunek osobisty, drugi i trzeci dla aktywujących usługi bankowości internetowej lub mobilnej. Na lokaty można wpłacić od 200 zł do 10 tys. w przypadku aktywowania jednej z usług albo 100 tys. zł - jeżeli oszczędzający ma status nowego klienta i otwiera rachunek z oferty banku.

Na nowych klientów czeka też Bank Ochrony Środowiska. Ma dla nich e-Lokatę Na Plusie z oprocentowaniem 2,5 proc. w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Nie trzeba posiadać konta.

Osoby korzystające z bankowości mobilnej Banku Millennium mogą założyć lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Właściciele rachunków osobistych mogą wpłacić na depozyt od 500 zł do 10 tys. zł.

W Alior Banku warto lokować nowe środki. Zarobić można na nich 2 proc. w skali roku. Na Lokatę na nowe środki należy przelać minimum 1 tys. zł (do 200 tys. zł). Saldo nowych środków wyliczane jest według stanu na dzień 18 stycznia 2019 r.

Na 2 proc. w skali roku mogą też liczyć nowi klienci w BGŻ BNP Parisbas. Ci, którzy chcą założyć Lokatę na Start muszą zawnioskować w pierwszej kolejności o otwarcie konta osobistego i zadeklarować comiesięczne wpływy wynagrodzenia na ten rachunek. Na depozyt można przelać minimum 3 tys. zł. Maksymalny wkład sięgać może 100 tys. zł.

Nowe środki w PKO BP mogą pracować na Lokacie na nowe środki i zarobić 1,8 proc. w skali roku. Oferta dostępna jest dla klientów z dostępem do bankowości elektronicznej lub mobilnej. Zainwestować można już 1 tys. zł, bez ograniczeń w maksymalnej kwocie kapitału.

Użytkownicy Moto Konta w Toyota Banku mogą założyć Lokatę Plus z oprocentowaniem 1,6 proc. w skali roku. Najniższa możliwa kwota wpłaty na ten depozyt odbiega od ofert innych banków. W tym przypadku minimalny wkład nie może być niższy niż 5 tys. zł. Nie ma za to innych ograniczeń. W ofercie Citi Handlowego na specjalnej Lokacie na 3 miesiące zyskać można 1,5 proc. w skali roku. Bank wymaga wpłat wyłącznie nowych środków w kwocie od 1 tys. zł do 1 mln zł. Wylicza się je jako dodatnią różnicę między saldem dziennym na rachunkach klienta w dniu założenia lokaty, a saldem dziennym na tych rachunkach na dzień 30 listopada 2018 r. Z oferty skorzystać można do końca marca. Wymagane jest posiadanie lub założenie konta.

Oprocentowanie w wysokości 0,9 proc. w skali roku oferuje Credit Agricole. Wskazana stawka obowiązuje na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej. Na depozyt można wpłacić dowolną kwotę. Bank nie ogranicza też liczby zakładanych depozytów.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA