REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bitcoin najtańszy od maja. Coraz bliżej krzyża śmierci

Na rynek kryptowalut znów wróciła czerwień. W ciągu doby jego wartość zmniejszyła się z niecałych 230 mld do 200 mld USD. Skąd te spadki?
Foto: Adobestock

W środę kurs bitcoina spadał nawet o 10 proc., do 7350 USD. Przecenę podobnej skali zanotowały też ethereum oraz XRP, a więc odpowiednio numer dwa i trzy pod względem kapitalizacji. Rynek kontynuuje ruch spadkowy, zapoczątkowany wrześniowym wybiciem ceny bitcoina z formacji trójkąta. W ciągu miesiąca kryptowaluta staniała o 25 proc. Analitycy dostrzegają kilka istotnych przyczyn tej słabości.

Zuckerberg na grillu

W opinii publicystów Bloomberga spadek na rynku kryptowalut to pokłosie problemów projektu Libra. Ze współpracy przy kryptowalucie Facebooka wycofało się siedem dużych firm, o czym pisaliśmy w tym miejscu tydzień temu. Ponadto w środę odbyło się przesłuchanie Marka Zuckerberga w amerykańskiem Kongresie i zdaniem dziennikarzy – został on tam „zgrillowany". Kongresmen Brad Sherman zarzucił twórcy Facebooka, że tworzy on cyfrowe narzędzie dla przestępców i chce to narzędzie oddać w ręce swoich partnerów biznesowych. Z kolei Maxine Waters, szefowa komisji prześwietlającej projekt Libra, sugerowała Zuckerbergowi, że chce stać ponad prawem i zwiększać rozmiar swojego biznesu, nie licząc się z nikim i z niczym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA