Kryptowaluty

Październik obudził kupujących na rynku kryptowalut. Będzie rekord?

Specjaliści podkreślają, że w świecie cyfrowych walut kończy się przewaga krótkoterminowych inwestorów na rzecz długoterminowych, którzy dostrzegają potencjał poszczególnych blockchainów.
Foto: Adobestock

Cyfrowe waluty znów są na celowniku kupujących, a najpopularniejszy token jest najdroższy od maja. Zdaniem analityków inwestorzy boją się inflacji i wycen innych aktywów, dlatego kierują kapitał na rynek kryptowalut. Czy jest szansa na nowe rekordy?

Zmiana nastrojów

W czwartek rano notowania bitcoina wzrosły do blisko 58,5 tys. USD, co jest najwyższym poziomem od pięciu miesięcy. Nastroje wśród inwestorów w październiku są wyraźnie lepsze niż we wrześniu, kiedy najpopularniejsza kryptowaluta wypracowała ujemną stopę zwrotu. W ostatnim czasie cena pnie się w górę, a stopa zwrotu od początku roku jest już blisko trzycyfrowa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.