Kryptowaluty

Polski rynek kryptowalut doczekał się swojego GetBacku?

W poniedziałek Bitmarket ogłosił zakończenie działalności i zostawił użytkowników platformy na lodzie. Nie mogą bowiem wypłacić środków. Szykują się zbiorowe pozwy.
Foto: Adobestock

Bitmarket w lakonicznym komunikacie poinformował, że utracił płynność. Nie podał jednak przyczyn. W środowisku kryptowalutowym coraz częściej się słyszy, że była to po prostu kradzież. Poszkodowani tworzą grupy w mediach społecznościowych i zapowiadają domaganie się swoich praw na drodze sądowej.

Skok na 110 mln zł

Szacuje się, że na depozytach Bitmarketu było około 2300 bitcoinów, co przy obecnym kursie oznacza, że łączna strata klientów sięga 110 mln zł. Poszkodowanych może być od 2 do 10 tys. Na Facebooku powstała grupa „Bitmarket-poszkodowani", która w czwartkowe popołudnie liczyła już 2434 członków. W sieci pojawiają się różne komentarze, mówiące m.in. o tym, że sygnały alarmowe pojawiały się już kilka miesięcy temu, gdy administracja Bitmarketu informowała o konieczności dodatkowego potwierdzania tożsamości, a przelewy środków były wyraźnie opóźniane.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.