REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Bank Anglii otwiera się na librę w której tworzenie zaangażowany jest Faceboo

Bank Anglii rozważa przyznanie dostępu firmom z branży fintech do swojego systemu płatności oraz umożliwienie im trzymania rezerw w banku centralnym. Dostałyby więc część praw, które posiadają banki komercyjne, a to miałoby wspomóc m.in. małe spółki mające trudniejszy dostęp do finansowania.
Foto: Bloomberg

Mark Carney, prezes Banku Anglii, stwierdził, że jego instytucja jest otwarta na pojawienie się na rynku kryptowaluty libra, w której tworzenie zaangażowany jest Facebook. Wcześniej brytyjska prasa donosiła, że Carney spotkał się w kwietniu z Markiem Zuckerbergiem, prezesem Facebooka, i prowadzili tajne rozmowy dotyczące tej kryptowaluty.

Libra to projekt, w który zaangażowane jest konsorcjum, obok Facebooka, m.in. takich firm, jak Visa, Stripe, PayPal, eBay, Lyft, Uber i Spotify. Ta kryptowaluta ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2020 r. Ma to być tzw. stablecoin, czyli środek płatniczy oparty na bardziej tradycyjnych walutach. Pracującemu nad nią konsorcjum zależy, by libra była wykorzystywana powszechnie jako środek do łatwego przesyłania pieniędzy. Kryptowalutą ma zarządzać organizacja non-profit.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA