Kryptowaluty

Bitcoin pod presją

Odzyskanie przez władze USA prawie wszystkich bitcoinów, którymi zapłacono hakerom okup za atak na Colonial Pipeline, stało sie powodem spadków na rynku kryptowalut. Według analityków słabość bitcoina może skończyć się zniżką notowań nawet do 20 tys. USD.
Foto: Adobestock

Kryptowaluta w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej. We wtorek cena bitcoina spadała nawet do 31 tys. USD, a we wtorek rano oscylowała w granicach 32 tys. USD, po czym doszło do kilkuprocentowego odbicia. Jednak mimo to notowania bitcoina są nadal o 45 proc. poniżej historycznego szczytu osiągniętego w kwietniu.

Impuls do ostatnich spadków dała informacja o odzyskaniu przez władze USA wypłaconego w bitcoinach okupu zapłaconego sprawcom cyberataku na Colonial Pipeline. Podważyło to ideę zwolenników kryptowalut, że są to aktywa poza kontrolą rządu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.