REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

3 kryptowaluty pod lupą analityka technicznego

Piotr Neidek, analityk DM mBanku, wziął pod lupę bitcoina, etherum i XRP. Jakie wnioski można wysnuć z analizy ich wykresów?
Foto: Adobestock

BITCOIN

Foto: parkiet.com

Od kilku dni bitcoin próbuje sforsować dzienną dwusetkę, jednakże jak na razie ten wyczyn nie udał się bykom, przez co zwiększa się presja na realizację ostatnich zysków. Czynnikiem podażowym nadal jest układ tygodniowych EMA, na wysokości których doszło do wyhamowania ostatniej aprecjacji. Analizując dzienny RSI można doszukać się lokalnego sygnału sprzedaży, co zwiększa dodatkowo presję na spadki, zaś połączenie środowo-czwartkowej świeczki (szpulka z długim górnym cieniem oraz czarny korpus świecy) przemawia na korzyść cofnięcia się notowań BTCUSD. Ewentualne zamknięcie tygodnia powyżej 5400 USD stanowiłoby sygnał do ruchu w stronę 6k, ale na taki sygnał kupna należy jeszcze zaczekać.

ETHEREUM

Foto: parkiet.com

Stabilizacja w strefie potrójnego szczytu oraz pod oporem 200 USD wynikającym z zamknięcia tygodniowej świeczki we wrześniu ubiegłego roku, neutralnie wpływa na ocenę techniczną ww. kryptowaluty. Negatywna dywergencja zachodząca pomiędzy ceną a dziennym RSI wskazuje na możliwość realizacji ostatnich zysków, jednakże utrzymywanie się nad grudniowo-lutowymi ekstremami generuje neutralny outlook.

XRP

Foto: parkiet.com

Dopóki bronione jest wsparcie zlokalizowane na wysokości 0,2816 USD, dopóty kreski są na korzyść wzrostów. Lokalnie można doszukać się wyhamowania zwyżki tuż pod dzienną dwusetką – średnią, która wielokrotnie blokowała aprecjację ww. kryptowaluty. Od południa jednak trzyma górne ograniczenie wybitego trójkąta, zatem byki nadal mają dogodny układ do kontynuacji aprecjacji, jednakże na trwały wzrost będzie można liczyć dopiero w przypadku wybicia i utrzymania się tygodniowej ceny close powyżej 0,376 USD.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA