REKLAMA
REKLAMA

Kryptowaluty

Dziesięć najbardziej pożądanych umiejętności przez pracodawców w 2020 r.

Tytułową listę stworzyli specjaliści serwisu zawodowego LinkedIn. Na pierwszym miejscu znalazła się znajomość technologii blockchain. Eksperci z tej dziedziny są poszukiwani i dobrze opłacani.
Foto: Adobestock

Metodologia badania polegała na porównaniu zapotrzebowania na dane umiejętności do ich rynkowej dostępności. Popyt mierzony był w szczególności poprzez identyfikację umiejętności na tych profilach zawodowych w serwisie LinkedIn, które charakteryzuje najwyższe wynagrodzenie. Pod uwagę brano tylko miasta, w których jest co najmniej 100 tys. profili LinkedIn. Okazuje się, że znajomość technologii rozproszonych rejestrów, w tym łańcucha bloków, jest obecnie najbardziej pożądana przez pracodawców.

Od bitcoina do centrum

„Blockchain wyłonił się z niegdyś mrocznego świata kryptowalut, by stać się potencjalnym rozwiązaniem wielu biznesowych problemów. Zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie widoczne jest nie tylko w świecie finansów, ale też w wielu innych branżach" – zwracają uwagę autorzy raportu. W niedawnym wywiadzie dla „Parkietu" wspominał o tym prof. Stefan Dziembowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Wskazywał, że potencjalne zastosowania dostrzega się także w sektorze energetycznym, internetu rzeczy, a także w branży gier i hazardu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA