Kryptowaluty

Bitcoin i ether najwyżej od połowy maja. Kapitalizacja rynku mocno w górę

Bitcoin, najważniejsza waluta cyfrowa, zyskał w sobotę ponad 4 proc. i kosztował 44,463 tys. dolarów, co było najwyższym notowaniem od 18 maja.
Foto: Bloomberg

Natomiast ether drożał czwarty kolejny dzień i wczoraj poszedł w górę o prawie 7 proc. do 3,145 tys. dolarów. Jego kurs wspierały zmiany w sieci etherum redukujące tempo przyrostu liczby tych monet.

- Wydaje się, że na rynki kryptowalut powrócił optymizm. Liderem szarży jest bitcoin, podczas gdy ether kontynuuje wzrosty po zmianach w sieci- powiedział Bloombergowi Paolo Ardoino, odpowiadający za technologię na giełdzie Bitfinex.

Jednak nie spodziewa się on, by osłabły turbulencje wstrząsające tym rynkiem w ostatnich tygodniach.

Jednym z czynników niepewności jest kształt ustawy infrastrukturalnej nad którą pracują amerykańscy parlamentarzyści. Jedna z poprawek dotyczy zasad informowania o transakcjach walutami cyfrowymi oraz podatku, z którego wpływy mają finansować modernizację infrastruktury.

Jednak rynek walut cyfrowych nie wytraca tempa. W ciągu 24 godzin jego kapitalizacja wzrosła o około 10 proc. do blisko 1,9 biliona dolarów, wskazują dane CoinGecko.com.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.