REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Inwestycje

Złoto drożeje i brakuje go w fizycznej postaci

Kapitał znowu płynie w kierunku złota, a działania Fedu i innych banków centralnych jeszcze mocniej nakręcają inwestorów.
Foto: Bloomberg

Mimo ostatnich spadków notowań złota jego cena powoli zmierza w kierunku psychologicznej bariery 1700 USD za uncję. Jeszcze lepiej zachowuje się cena wyrażona w złotych, która w tym tygodniu ustanowiła historyczny szczyt na poziomie blisko 7000 zł. Popyt wśród inwestorów jest tak duży, że u sprzedawców na całym świecie zaczyna brakować złota w fizycznej postaci.

Ponownie w górę

W drugim tygodniu marca złoto staniało o 8,6 proc., co było największym tygodniowym spadkiem od 1983 r. Specjaliści tłumaczyli, że inwestorzy gorączkowo wyprzedawali złoto, by zamienić je na gotówkę i pokryć straty poniesione na innych aktywach. Obecnie złoto znów wraca do łask i od feralnego tygodnia zdrożało już o ponad 7 proc. do około 1630 USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA