REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Typ techniczny: DAX broni niezwykle ważnego wsparcia

Ostatnie dni na rynkach są nerwowe. Niemiecki DAX w czwartek i piątek zaliczył solidną przecenę i zjechał w okolice 12 900 pkt.
Foto: Bloomberg

Miejsce zatrzymania spadków nie było przypadkowe. – Miejsce to od początku grudnia jest istnym bastionem popytu. Każdorazowe odwiedziny tego wsparcia kończyły się szybkimi zwyżkami. Ich długość zwykle przyjmowała jedną z dwóch wartości: 300 lub 500 pkt. Piątkowe zamknięcie pozwala na założenie, że i tym razem posiadacze długich pozycji wykażą się inicjatywą – twierdzi Paweł Śliwa, analityk BM mBanku. – Na interwale czterogodzinnym wskaźniki są już mocno wyprzedane. MACD przyjmuje podobne wartości jak w momencie tworzenia październikowego dołka korekty. Oscylator stochastyczny ponownie zawitał w obszarze poniżej 20 pkt, co sygnalizuje, że najbliższy czas może się składać ze świec koloru białego – dodaje Śliwa.

Foto: GG Parkiet

Podkreśla, że poziom 12 900 pkt jest wyjątkowy również ze względu na inne czynniki. – Jest to miejsce, które definiuje trend wzrostowy na dziennym i tygodniowym interwale. Przełamanie tego poziomu miałoby daleko idące konsekwencje w postaci rozbudowania fazy spadkowej. Wówczas jako wsparcie może posłużyć 2450 pkt. Jeżeli taki scenariusz miałby się ziścić, to warto przypomnieć, że przełamanie kluczowych wartości, a 12 900 pkt do nich należy, odbywa się z dużą dynamiką – kończy Śliwa. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA