REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sfinks Polska: Kurs akcji w górę

Cena akcji Sfinks Polska zwyżkowała w środę po południu o blisko 5 proc., do 0,63 zł, przy obrocie sięgającym 0,4 mln zł. Reakcja rynku wywołana była porannym komunikatem, w którym spółka upubliczniła informację o negocjacjach z potencjalnym inwestorem.
Foto: parkiet.com

Akcje Sfinksa od dłuższego czasu wyceniane są poniżej 1 zł za sztukę, a kapitalizacja spadła ostatnio poniżej 20 mln zł. Spółce nie udało się zrealizować emisji akcji, która była warunkiem aneksu do umowy z bankiem BOŚ. Przychody Sfinska od kilku kwartałów kurczą się, a strata netto po dziewięciu miesiącach tego roku sięga 14,6 mln zł. Tymczasem przed otwarciem środowej sesji Sfinks poinformował, że inwestor z siedzibą w USA gotów jest zainwestować w spółkę do 25 mln zł. „Potencjalne zaangażowanie kapitałowe inwestora (...) opierałoby się na możliwości dokapitalizowania spółki w drodze obejmowania przez inwestora nowo subskrybowanych przez Sfinks akcji oraz/lub nabywania akcji spółki znajdujących się już w obrocie giełdowym" – podano. Sfinks podkreśla, że udział inwestora w kapitale nie przekroczy 9,9 proc. liczby głosów, a łączna wartość ewentualnej inwestycji nie przekroczy 25 mln zł. Inwestycja realizowana może być etapami w ciągu minimum trzech lat.

Notowania akcji na stronie:

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA