Handel i konsumpcja

IMC: Udane zbiory windują notowania spółki

Notowana na rynku głównym GPW grupa IMC zakończyła zbiory kukurydzy, największej uprawy spółki. Mimo problemów z pogodą udało się osiągnąć wyniki porównywalne z najlepszymi sezonami. Akcje IMC drożały na początku poniedziałkowej sesji o blisko 7 proc., do 16,6 zł.
Foto: Adobestock

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na Ukrainie. W tym sezonie spółka zebrała kukurydzę z powierzchni 69,2 tys. ha, a plon wyniósł 645,5 tys. ton, co daje wydajność na poziomie 9,33 t/ha. Wynik ten jest lepszy o 77 proc. od średniej krajowej (według oficjalnych danych z 30 listopada 2020 r. średnia wydajność kukurydzy na Ukrainie wyniosła 5,26 t/ha).

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli te informacje. Notowania spółki od początku roku wzrosły o ponad 30 proc., do 16,6 zł, czyli najwyższego poziomu od września 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.