Handel i konsumpcja

Allegro: Strategiczna umowa z Marketplanet

Allegro Biznes, działający od lutego serwis B2B największego sprzedawcy internetowego, wchodzi w strategiczną współpracę z Marketplanet, jednym z liderów tego sektora. Strony podkreślają, iż pilotażowy program usprawni procesy osobom odpowiedzialnym za zakupy w korporacjach i dużych firmach.

Francois Nuyts, prezes Allegro, stawia na B2B.

Foto: materiały prasowe

Allegro walczy o rynek w związku z reakcją inwestorów na wejście Amazona, niedawno ogłosiło przejęcie czeskich platform zakupowych, co pozwoli na powiększenie bazy sprzedawców z zagranicy. Współpraca z Marketplanet z kolei pomoże szybciej rozwijać platformę zakupów B2B.

– Niemal co druga polska firma dokonała przynajmniej jednego zakupu na Allegro w ciągu ostatniego roku. Allegro jest silnie kojarzone z indywidualnymi zakupami konsumenckimi. Jednak od wielu lat wśród naszych klientów mamy firmy, które kupują nie tylko produkty codziennego użytku, ale także profesjonalne i bardzo drogie narzędzia czy też elementy wyposażenia – mówi Piotr Truszkowski, odpowiedzialny za B2B w Allegro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.