Handel i konsumpcja

Świetny kwartał Allegro, w górę roczne oczekiwania

Mimo wzrostu przychodów i skorygowanego zysku nawet o kilkadziesiąt procent kurs akcji spółki spadał.

Prezes Allegro Francois Nuyts jest zadowolony z wyników kwartalnych i optymistycznie patrzy na ostatnie miesiące 2020 r.\

Foto: materiały prasowe

W trzecim kwartale spółka zanotowała stratę 131,7 mln zł, ale po korekcie o jednorazowe koszty, m.in. IPO, wykazuje 147,4 mln zł zysku netto – niemal się podwoił w ujęciu rocznym. Narastająco po trzech kwartałach wynosi on 454,1 mln zł i jest o 63,8 proc. wyższy niż rok temu. Mimo dobrych wyników kurs akcji spółki notował w ciągu dnia kilkuprocentowy spadek do ok. 74 zł. Ale i tak jest wyżej od ceny z zamknięcia debiutanckiej sesji (70 zł) i w ofercie (43 zł). Analitycy podkreślają, iż jest spora niepewność co do dalszych perspektyw. Pandemia oznacza dodatkowy motor wzrostu dla e-handlu, zatem jej wygaszenie sektor może odczuć negatywnie.

Pandemia pomaga

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników za trzeci kwartał, podnieśliśmy też nasze oczekiwania co do wyników za cały rok. Polacy coraz chętniej kupują na Allegro, wydają też coraz więcej pieniędzy. Zwracają uwagę na ceny, poszukują okazji, a nasza oferta spełnia ich oczekiwania. Wyraźnie obserwujemy to podczas trwającego tygodnia promocji związanego z Black Friday – mówi „Parkietowi" Francois Nuyts, prezes Allegro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.