Handel i konsumpcja

Allegro. Awans do MSCI Poland na horyzoncie

W ostatnich dniach, na fali przeceny beneficjentów covidowej hossy, kapitalizacja Allegro spadła o 11 mld zł, do obecnych 83 mld zł.
Foto: materiały prasowe

W czwartek za akcję trzeba było zapłacić nieco ponad 81 zł. Odpowiedź na pytanie, czy spółka ma jeszcze perspektywy wzrostu, nie jest łatwym zadaniem. Jest niemal dwa razy droższa niż w niedawnym IPO. Z drugiej strony wycena nadal jest poniżej średniej z rekomendacji, które w ostatnim czasie trafiły na rynek.

Z naszych szacunków wynika, że średnia wycena analityków sięga aktualnie 101 zł (a mediana 104,5 zł), a zatem jest o niemal jedną czwartą wyższa od czwartkowego kursu rynkowego. Licząc średnią, uwzględniliśmy również najnowszy raport Santander BM, który trafił na rynek w tym tygodniu. Jego autorzy zakładają systematyczny wzrost wyników finansowych Allegro. Prognozują, że w 2020 r. przychody wyniosą 4,1 mld zł, zysk operacyjny 1,07 mld zł, a zysk netto 517 mln zł. W przyszłym roku miałoby to być odpowiednio: 4,7 mld zł, prawie 1,4 mld zł oraz 794 mln zł. Z kolei w 2022 r. zysk netto ma znacząco przekroczyć poziom miliarda złotych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.